گاوصندوق آسانسوری

همه چیز درباره گاوصندوق آسانسوری

گاوصندوق آسانسوری یا زیرویترینی یکی از کاربردی ترین نمونه تجهیزات امنیتی می باشد که نه تنها برای طلافروشی ها، بلکه در موزه ها و مغازه های فروش ساعت های قیمتی و عتیقه فروشی ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این گروه از گاوصندوق ها که دارای ابعاد نسبتا بزرگ می باشند، دارای بدنه نسوز بوده و به دلیل بهره مندی از رمزهای بسیار قوی الکترونیکی و سنسورهای حساس به اثرانگشت، از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. گاوصندوق خرم؛ اولین تولیدکننده گاوصندوق در ایران، در ادامه به معرفی گاوصندوق های آسانسوری پرداخته و ویژگی های فنی و مزایا و همچنین قیمت آنها را بررسی خواهد نمود.

گاوصندوق آسانسوری چیست؟

در سالهای نه چندان دور و حتی در حال حاضر، بسیاری از مغازه های طلافروشی در طول روز چهار نوبت طلاهای موجود در ویترین را چیده و بعد از اتمام ساعت کاری آنها را جمع آوری نموده و در گاوصندوق قرار می دهند. علاوه براین، امینت در چنین محیط هایی حرف اول را میزند و کوچکترین غفلت از آن در نهایت آسیب های زیادی را به همراه خواهد داشت. به منظور رفع چنین محدودیت هایی، طراحی و تولید گاوصندوق آسانسوری یا زیرویترینی صورت گرفته و با استقبال بسیار بالایی مواجه شد. این گروه از گاوصندوق ها از دو بخش تشکیل شده اند و قسمت بالایی به عنوان ویترین استفاده شده و با فشردن یک دکمه، ویترین به قسمت پایینی منتقل شده و درب آن قفل میشود. بدنه گاوصندوق آسانسوری از فولاد بوده و میزان ضخامت در آنها به اندازه ایست که با ضربه و آتش سوزی هیچگونه آسیبی به آنها وارد نمیشود.

گاوصندوق آسانسوری

تفاوت گاوصندوق آسانسوری با سایر گاوصندوق ها

نوع طراحی و شکل ظاهری گاوصندوق های زیرویترینی با سایر انواع گاوصندوق ها کاملا متفاوت بوده و مکانیزم عملکردی آنها با هم فرق دارد. اولین تفاوت این گاوصندوق با سایر گزینه ها در ابعاد و اندازه بخش های مختلف آن می باشد. برخلاف گاوصندوق خانگی و اداری، ابعاد این تجهیزات بسیار بزرگ بوده و وزن آنها نیز سنگین تر است. علاوه براین، به منظور پیاده سازی مکانیزم باز و بسته شدن آنها از تجهیزاتی مانند موتور و گیربکس استفاده میشود. لازم به ذکر است که مکانیزم های به کار رفته در این گروه از گاوصندوق ها متفاوت بوده و از رایج ترین آنها می توان به استفاده از مکانیزم حرکتی بال اسکرو، سیم بکسل، جک و پیچ و هیدرولیک اشاره نمود. خروجی تمام مکانیزم های اشاره شده در نهایت حرکت نرم و روان بالا و پایین رفتن گاوصندوق آسانسوری بدون صدا و استهلاک می باشد.

 

بیشتر بخوانیم :گاوصندوق رمزدار

مزایای استفاده از گاوصندوق آسانسوری

با توجه به بدنه بسیار مقاوم و همچنین مکانیزم های به کار رفته برای باالا و پایین رفتن ویترین موجود در گاوصندوق، استفاده از آن مزایای متعددی را به همراه دارد که از جمله آنها می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

  • مقاومت بالا در برابر آتش سوزی و ضربه
  • جلوگیری از ورود آسیب به جواهرات به دلیل تماس زیاد با دست
  • امنیت بالا و جمع آوری تمام ویترین در مدت زمان کوتاه در لحظه سرقت، اغتشاش و غیره
  • افزایش زمان و راندمان کاری به دلیل حذف زمان چیدن و جمع آوری محتویات ویترین
  • تنوع در اندازه و ابعاد گاوصندوق متناسب با فضای داخلی فروشگاه
  • قابلیت اتصال به ups در شرایط قطع برق

مشخصات فنی گاوصندوق آسانسوری

با توجه به اهمیت بسیار زیاد امنیت گاوصندوق ها، در طراحی و ساخت آنها به فاکتورهای متعددی توجه شده و تمام آنها بر اساس استانداردها تعیین می شوند. به عنوان مثال، یکی از مهم ترین مشخصات فنی گاوصندوق آسانسوری، جنس و متریال به کار رفته برای بدنه آنها می باشد که در استفاده از ورق های ضخیم فولادی بهترین گزینه به شمار می روند. میزان ضخامت این ورق ها متفاوت بوده و قطعا هر اندازه این مقدار بیشتر باشد، مقاومت دستگاه نیز در برابر ضربه و آتش سوزی افزایش پیدا می کند. علاوه براین، برای دیواره های داخلی از بتن های مسلح و آرماتور استفاده میشود تا کاملا ضد حریق و انفجار باشند. همچنین لازم به ذکر است که سرعت باز و بسته شدن گاوصندوق آسانسوری قابل تنظیم بوده و بر اساس ویژگی های فروشگاه و سایر موارد امنیتی تنظیم می گردد.

لازم به ذکر است که اندازه و ابعاد به کار رفته در گاوصندوق آسانسوری تولید شده در گروه خرم که با نام گاوصندوق سوپرآلیاژی مدل SUAZV شناخته شده می باشد، 60*120*80 برای بیرون آن و همچنین اندازه دهانه 17 سانتی متر بوده و وزن دستگاه 1400 کیلوگرم است.

گاوصندوق آسانسوری

بیشتر بخوانیم :گاوصندوق دیجیتال

تجهیزات گاوصندوق آسانسوری

علاوه بر تجهیزات مکانیکی موجود در گاوصندوق که برای پیاده سازی مکانیزم حرکتی آنها استفاده میشود، به منظور افزایش کارایی و امنیت ممکن است از تجهیزات جانبی در این گاوصندوق ها استفاده شود. به عنوان مثال، گاوصندوق آسانسوری را می توان به سنسورهای حساس به اثر انگشت مجهز نمود. علاوه براین، در برخی از این گروه گاوصندوق ها امکان تجهیز دستگاه به ارسال پیام در صورت باز شدن درب آنها برای مالک اصلی وجود دارد. از دیگر مشخصات فنی گاوصندوق زیرویترینی می توان به امکان قرار دادن ریل حرکتی و متحرک کردن ویترین آنها اشاره نمود.

قیمت گاوصندوق آسانسوری

قیمت گاوصندوق آسانسوری با توجه به اندازه و ابعاد آنها تعیین میگردد، به طوریکه هر اندازه اندازه و وزن دستگاه بیشتر باشد، به همان اندازه نیز قیمت افزایش پیدا خواهد نمود. علاوه براین، نوع تجهیزات جانبی که برای افزایش امنیت و کارایی برای گاوصندوق استفاده میشود، می تواند بر قیمت آنها تاثیر داشته باشد. همچنین لازم به ذکر است که نوع رمز الکترونیکی به کار رفته در آنها از دیگر مواردی می باشد که قیمت گاوصندوق آسانسوری را تعیین می کند. با توجه به متغییر بودن قیمت ها به دلیل عدم ثبات قیمت فولاد و سایر فلزات، می توانید قیمت گاوصندوق را از کارشناسان گروه خرم استعلام کنید.

 

خرید و فروش گاو صندوق آسانسوری

گروه گاوصندوق خرم از بزرگترین تولیدکنندگان انواع گاوصندوق در ایران می باشد که امنیت، کیفیت و قیمت مناسب و تنوع در نوع طراحی و مشخصات فنی از مهم ترین ویژگی های محصولات آنها می باشد. این مجموعه در خرید و فروش گاوصندوق آسانسوری فعالیت داشته و با خرید گاوصندوق های مدل SUAZV می توانید امنیت را در محیط کارتان تضمین کنید. برای برقراری ارتباط با گروه خرم و اطلاع از ویژگی های فنی محصولات می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده نمایید.

سوالات متداول

سوالات متداول

گاوصندوق آسانسوری چیست؟

گاوصندوق آسانسوری یا زیرویترینی یکی از کاربردی ترین نمونه تجهیزات امنیتی می باشد که نه تنها برای طلافروشی ها، بلکه در موزه ها و مغازه های فروش ساعت های قیمتی و عتیقه فروشی ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

گاوصندوق آسانسوری با بقیه ی گاوصندوق ها چه تفاوت هایی دارد؟

نوع طراحی و شکل ظاهری گاوصندوق های زیرویترینی با سایر انواع گاوصندوق ها کاملا متفاوت بوده و مکانیزم عملکردی آنها با هم فرق دارد. اولین تفاوت این گاوصندوق با سایر گزینه ها در ابعاد و اندازه بخش های مختلف آن می باشد. برخلاف گاوصندوق خانگی و اداری، ابعاد این تجهیزات بسیار بزرگ بوده و وزن آنها نیز سنگین تر است.

استفاده از گاوصندوق آسانسوری چه مزایایی دارد؟

  • مقاومت بالا در برابر آتش سوزی و ضربه
  • جلوگیری از ورود آسیب به جواهرات به دلیل تماس زیاد با دست
  • امنیت بالا و جمع آوری تمام ویترین در مدت زمان کوتاه در لحظه سرقت، اغتشاش و غیره

تجهیزات گاوصندوق آسانسوری به چه صورت است؟

علاوه بر تجهیزات مکانیکی موجود در گاوصندوق که برای پیاده سازی مکانیزم حرکتی آنها استفاده میشود، به منظور افزایش کارایی و امنیت ممکن است از تجهیزات جانبی در این گاوصندوق ها استفاده شود. به عنوان مثال، گاوصندوق آسانسوری را می توان به سنسورهای حساس به اثر انگشت مجهز نمود. علاوه براین، در برخی از این گروه گاوصندوق ها امکان تجهیز دستگاه به ارسال پیام در صورت باز شدن درب آنها برای مالک اصلی وجود دارد.

مقالات دیگر
1399/06/08 | 11:47
گاوصندوق چیست
جعبه های یک یا چند طبقه چهار گوش با بدنه بسیار مقاوم و فولادی با قفل های بسیار معتبر و سیستم رمزگذاری پیچیده که برای نگهداری از وسایل و اسناد و مدارک و پول و جواهرات استفاده میشود اصطلاحا گاوصندوق گفته میشود
1399/06/07 | 12:18
همه چیز درباره گاوصندوق خانگی
گاوصندوق خانگی یکی از پرکاربردترین انواع گاوصندوق می باشد که از نظر اندازه و ابعاد و همچنین تکنولوژی های به کار رفته در طراحی آن تفاوت هایی با بقیه دارد
1399/05/28 | 05:43
فروش گاوصندوق
. گاوصندوق ها را می توان بر اساس دو ویژگی مهم تقسیم بندی نمود که عبارتند از طرح و شکل ظاهری و سیستم رمزنگاری و قفل به کار رفته در آنها، که هر یک دارای زیرمجموعه های متعددی می باشند
1399/05/26 | 03:11
تعمیرات گاوصندوق
تعمیرات گاوصندوق مجموعه ای از خدمات از قبیل بازگشایی قفل در صورت گم شدن کلید یا فراموشی رمز توسط مالک، تغییر نوع قفل و همچنین حمل و جا به جایی آنها به محل های جدید می باشد
1399/05/21 | 11:13
گاوصندوق رمزدار
گاوصندوق رمزدار از نمونه های بسیار پرکاربردی می باشند که از نظر امنیت و میزان مقاومت در برابر ضربه و آتش سوزی در سطح بالایی قرار دارد. این گروه از گاوصندوق ها در واقع میان گاوصندوق های کلیدی و دیجیتال بیومتریک قرار گرفته اند.
1399/05/21 | 10:49
گاوصندوق آسانسوری
گاوصندوق آسانسوری یا زیرویترینی یکی از کاربردی ترین نمونه تجهیزات امنیتی می باشد که دارای ابعاد نسبتا بزرگ می باشند، دارای بدنه نسوز بوده و به دلیل بهره مندی از رمزهای بسیار قوی الکترونیکی و سنسورهای حساس به اثرانگشت، از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند.
ارسال نظر

طراحی سایت توسط دودکو طراحی سایت دود